Když pedagog naší školy zpívá, hudba dětem pomáhá...

21.10.2014 15:00

Dne 10. 10. 2014 se v kostele sv. Václava pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana, primátora statutárního města Ostravy Ing. Petra Kajnara a Mons. Františka Václava Lobkowize, biskupa ostravsko-opavské diecéze, uskutečnil charitativní koncert vážné hudby ve prospěch Fondu ohrožených dětí Ostrava. Jedním ze sólistů této významné benefiční akce byl i pedagog naší školy Adam Grygar, vítěz prestižní mezinárodní Duškovy pěvecké soutěže v sólovém zpěvu a člen opery Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě.  V jeho podání si hosté spolu s osobě přítomným  Mons. Lobkowizem vyslechli perly především romantického pěveckého repertoáru (Dvořák, Wagner,  Gounod), ale také část Ave Verum z díla Stabat Mater soudobého velšského skladatele Karla Jenkinse.

Díky uměleckým výkonům všech účinkujících: sopranistky Barbory Čechové, mezzosopranistky Eriky Šporerové, houslistky Daniely Formanové, korepetitorky Terezy Joanny Satinské-Zatloukalové a moderátora Pavla Handla se tedy podařilo vybrat částku 4.120,- Kč. Finanční obnos byl ještě během koncertu slavnostně předán ředitelce ostravské pobočky Fundu ohrožených dětí Ostrava paní Haně Nalevajkové a bude použit na obnovu bytů pro děti v centru Klokánek, který spadá pod Ostravskou pobočku Fondu ohrožených dětí.

zuskavitkovice.rajce.idnes.cz/Koncert_Adam_Grygar/